Jean Noel BARROT, Ministre delegue charge de la Transition numerique et des Telecommunications

Jean-Noël Barrot

Jean-Noël Barrot je francouzský ministr pro digitální tranzici a telekomunikace. Před tím než vstoupil do vlády, zastupoval v Národním shromáždění v letech 2017 – 2022 druhý volební obvod Yvelines. Zde také působil jako místopředseda Výboru pro finance. Jean-Noël Barrot je ekonom.
V letech 2013 až 2017 půsbil jako profesor na Massachusetts Institute of Technology (MIT), dříve dříve byl jmenován profesorem na HEC Paris. Jeho výzkum se soustředil na oblast financí, produkčních sítí, a hodnocení firemní podpory veřejných politik. Promoval na HEC Paris, je držitelem magisterského titulu z Paris School of Economics, HEC a Sciences-Po, a titul Ph.D. získal rovněž na HEC Paris.
Jean-Noël Barrot je členem Demokratického hnutí, kde zastával pozici národního tiskového mluvčího (2018), následně generálního tajemníka (2018 – 2022) a od července 2022 je jeho místopředsedou.
Narodil se 13. května 1983 v Paříži. Jean-Noël Barrot je lauerátem francouzsko-americké nadace Young leaders. Jeho práce byly publikovány v předních mezinárodních periodicích Quarterly Journal of Economics, the Journal of Finance, the Journal of Financial Economics and Management Science.

Přejít nahoru